Udzielenie kolejnego patentu na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Urząd Patentowy RzP poinformował o udzieleniu patentu na rzecz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którego twórcami są pracownicy Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

PATENT nr 226742 na wynalazek pt." Wielkocząsteczkowe proleki 5-fluorouracylu oraz sposób otrzymywania wielkocząsteczkowych proleków 5-fluorouracylu". Twórcy: Marcin Sobczak, Wacław L. Kołodziejski, Piotr Goś, Magdalena Hajdaniak. Uprawniony z patentu: Warszawski Uniwersytet Medyczny. Data udzielenia patentu: 29-09-2017, data zgłoszenia patentowego 28.02.2011.

Serdecznie gratulujemy!!!